Traktor Kubota BX231

VYŽIADAŤ CENOVÚ PONUKU

Všestranný traktor BX231 sa ľahko riadi a ovláda a umožňuje vám realizovať aj tie najnáročnejšie činnosti kosenia efektívne a s istotou. Traktor BX231 už nie je len štandardný záhradný traktor-ľahko prechádza medzi stromami a inými tesnými miestami na dvore. Vďaka svojej kompaktnej veľkosti je tiež šetrný k trávniku.

Kompaktný traktor s výkonom a všestrannosťou na zvládnutie širokej škály úloh.

Kompaktná veľkosť

Traktor BX je vďaka svojej celkovej dĺžke, ktorá sa podobá bežnému záhradnému traktoru, ľahko ovládateľný a môže pracovať hladko aj v tesných priestoroch. Vďaka svojej kompaktnej veľkosti je ohľaduplný k trávniku. Nenechajte sa ale zmiasť jeho kompaktnými rozmermi-tento traktor je výkonný a schopný zvládnuť širokú škálu činností a projektov.

Výkonné diesel motory Kubota

Traktory BX sú poháňané robustným motorom od spoločnosti Kubota. Model BX231 je vybavený vznetovým motorom s výkonom 22 koní pod kapotou. Tento 3-valcový „pracant“, ktorý ponúka bezkonkurenčný výkon pre traktor tejto veľkosti a oveľa viac, než je potrebné pre zvládnutie aj tých najťažších prác.

Kovová kapota/blatník

Silná a odolná kovová kapota a blatníky BX231 odolávajú kamienkom a vzniku preliačin, čím zaisťujú že Váš traktor BX bude neustále rovnako dobre vyzerať, tak ako aj fungovať.

Svetlá výška

Traktor BX poskytuje 213 mm svetlej výšky, vďaka ktorej bezpečne prejdete cez kamene a ďalšie objekty na ceste.

3-bodový záves 1. kategórie

Model BX231 je vybavený robustným hydraulicky ovládaným 3-bodovým ťažným závesom kategórie I., ktorý umožňuje pripojiť širokú škálu zadných prídavných zariadení.

Sklopná konštrukcia ROPS

Nová sklopná konštrukcia ROPS vám umožní prechádzať nízkymi vstupmi do skladov a iných budov.

Nové luxusné sedadlo s pneumatickou reguláciou a s opierkami rúk

Voliteľné, plne nastaviteľné sedadlo s pneumatickým odpružením a s vysokým operadlom sa nenachádza na žiadnom ďalšom kompaktnom traktore, len v modeli BX231 a umožňuje ľahkú jazdu a prácu. K dispozícii je aj štandardné sedadlo a sedadlo s mechanickým odpružením a s vysokým operadlom, ktoré poskytujú širokú škálu možností a vyhovujú všetkým potrebám. Všetky tri typy sedadiel môžu byť pre väčší komfort obsluhy vybavené voliteľnými nastaviteľnými dvojitými opierkami rúk.

Ľahko čitateľný prístrojový panel

Nový prístrojový panel BX231 ponúka ľahké odčítanie všetkých dôležitých informácií z ukazovateľov, ktoré potrebujete na zaistenie hladkej, bezpečnej a efektívnej prevádzky svojho traktora. Jediný pohľad na prepracovaný prístrojový panel vám povie všetko, čo potrebujete vedieť o hlavných funkciách a podmienkach svojho BX231. Veľký tachometer v strede predstavuje primeraný oranžový ukazovateľ optimálneho rozsahu otáčok pre činnosti nakladača/rýpadla.

TECHNICKÉ PARAMETRE

Model BX231
Motor
Typ motora Kubota D902
Obsah motora 898 cm3
Počet valcov 3
Menovitý výkon 23 HP
Chladenie motora vodou
Otáčky motora 3200 ot/min
Objem palivovej nádrže 25 l
Prevodovka
Typ HST-hydrostatická, 2 stupňová
Uzávierka diferenciálu áno
Pohon 4×2/4×4
Rýchlosť vpred 0-15 km/hod, vzad 0-10,5 km/hod
PTO
Otáčky zadného vývod. hriadeľa 540 ot/min
Hydraulika
Trojbodový záves kategórie kat. I
Zdvih trojbodového závesu 550 kg
Rozmery
Dĺžka 2545 mm
Šírka 1145 mm
Výška 2165 mm s rámom, 1975 mm s kabínou
Rozmer kolies predné 18×8,5-10, zadné 26×12-12
Hmotnosť
Prevádzková hmotnosť 740 kg/910 kg s kabínou