Traktor Kubota EK1-261

VYŽIADAŤ CENOVÚ PONUKU

Pre používateľov, ktorí hľadajú jednoduchý ale výkonný traktor, je EK1-261 od Kuboty správnou voľbou. Vďaka svojej univerzálnosti ho možno použiť na najrôznejšie úlohy, kde jeho spoľahlivosť a robustnosť tvoria neprekonateľnú kombináciu.

Kategórie: Značka:

Vysoký výkon

3-valcový naftový motor modelu EK1-261 zaisťuje spoľahlivý výkon aj v náročných podmienkach. Ľahká údržba tiež prispieva k efektnej produktivite traktora.

Robustný a spoľahlivý motor

Robustný 3-valcový naftový motor Stage V s výkonom 24 k od Mitsubishi je vodou chladený. Štvortaktný motor je vybavený spaľovacou komorou s vírivým vstrekovaním, ktoré nasáva vzduch cez vzduchový filter. Vysoko kvalitný filter suchého vzduchu zaisťuje maximálny výkon a vynikajúcu účinnosť paliva. Senzor indikuje, kedy je potrebné vyčistiť vzduchový filter, čo veľmi zjednodušuje údržbu.

Mimoriadne ľahká údržba

Ak hovoríme o ľahkej údržbe, zaisťuje ju tiež jednodielny kryt, ktorý umožňuje rýchly prístup na miesta údržby motora bez použitia náradia. Veľká mriežka chladiča zároveň poskytuje dobré prúdenie vzduchu k chladiču a ľahko sa odníma.

Preraďte podľa potreby

Mechanická prevodovka traktora sa dá hladko preradiť, a to aj pri jazde v rovnakom rozsahu. Prevodový pomer je odstupňovaný podľa typu použitia.

Radenie prevodových stupňov počas jazdy

Traktory sú vybavené prevodovkou, ktorá obsahuje deväť prevodových stupňov vpred a tri vzad, a umožňuje radenie prevodových stupňov i počas jazdy. Vďaka trojstupňovej prevodovke nehrozí počas prevádzky riziko preťaženia prevodovky krútiacim momentom.

Rýchlosti pre špecifické aplikácie

Radenie rýchlostných stupňov je jednoduché. Hladkému radeniu prispievajú i po stranách umiestnené ergonomické radiace páky. S maximálnou rýchlosťou 18,2 km/h a minimálnou rýchlosťou 1,1 km/h (v každom prípade so zadnými pneumatikami 8,30 x 20) poskytuje traktor rýchlosť, ktorá sa dokonale hodí na vykonávanie úloh jemu určených. Výstroj PTO poskytuje otáčky 540 a 540 ECO ot./min.

Prepínateľný pohon všetkých kolies

Traktor má pohon všetkých kolies, ktorý je možné ovládať pomocou páky. Uzávierka diferenciálu sa ovláda pedálom. Vysokú úroveň ochrany zaisťujú do oleja ponorené brzdy a nezávislá parkovacia brzda.

Skvelé miesto na výkon práce

EK1-261 dokazuje, že ani v prípade traktora v tomto segmente nie je potrebné v oblasti komfortu robiť kompromisy. Ergonomicky umiestnené ovládacie páky, váhovo nastaviteľné sedadlo vodiča a ďalšie užitočné detaily – to všetko pomáha pri produktívnej práci.

Optimálne umiestnenie ovládacích pák

Ovládacie páky na pravej a ľavej strane vodiča sú logicky usporiadané a ergonomicky umiestnené. Vďaka farebnému označeniu je možno páky ľahko a bezproblémovo rozoznať. Sú ľahko viditeľné a ľahko uchopiteľné – skutočný komfort počas práce a jazdy. Páky nebránia prístupu k sedadlu vodiča.

Malé detaily robia rozdiel

Traktor má tiež užitočné detaily, ktoré uľahčujú jeho obsluhu. Vďaka nabíjacej zásuvke s držiakom pre mobilný telefón máte na palube aj praktickú nabíjaciu stanicu.

Zvýšená bezpečnosť

Horizontálny chod aj odpruženie je možné nastaviť tak, aby zodpovedali hmotnosti obsluhy. To má za následok zníženie únavy. Senzor registruje prítomnosť operátora. Ak nie je prítomný, motor sa po 10 sekundách automaticky vypne. Aby sa zabránilo zastaveniu traktora pri práci so stacionárnym vývodovým hriadeľom, stačí zaradiť stacionárny spínač PTO.

Strhujúci charakter

Vysokokapacitný zadný záves EK1-261 sa vyznačuje svojou pôsobivou nosnosťou a stabilnou konštrukciou. Štandardný dvojčinný ventil umožňuje široké použitie.

TECHNICKÉ PARAMETRE

Model EK1-261
Motor
Typ motora Mitsubishi, diesel – STAGE 5
Objem motora 1318 cm3
Počet valcov 3
Menovitý výkon 24 HP
Chladenie motora vodou
Otáčky motora 2500 ot/min
Objem palivovej nádrže 24 l
Prevodovka
Typ mechanická
Počet rýchlostí 9 rýchlostí vpred, 3 rýchlosti vzad
Uzávierka diferenciálu áno
Typ riadenia hydraulický posilňovač riadenia
Pohon 4×4
PTO
Otáčky zadného vývod. hriadeľa 540 ot/min
Hydraulika
Trojbodový záves kategórie kat. I
Zdvih trojbodového závesu 750 kg
Rozmery
Dĺžka 2677 mm
Šírka 1035 mm
Výška 2192 mm
Rozmer kolies predné 6.00-12, zadné 8.3-20
Hmotnosť
Prevádzková hmotnosť 1000 kg
Poznámka
Rýchlostná páka, páka zapínania PTO hriadeľa a páka prepínania 4WD sú ergonomicky umiestnené